طراحی

نورپردازی نقش مهمی در درک فضای اطراف و عملکرد افراد دارد.

دانستن کاربرد فضای مورد نظر اولین گام برای طراحی نورپردازی است . طراح نورپردازی باید مقدار نور ،کیفیت نور ، روشنایی و جهت آن را تعیین کند و بعد از آن  یک محدوده یا مکان خاص را به صورت هدفمند و مجزا نورپردازی کند. از آنجایی که امروزه نورپردازی براساس شرایط منحصر به فرد هر پروژه انجام می شود، دسته بندی فضاها امری ضروری است .

گام بعدی برای طراحی نورپردازی اطلاع داشتن از استاندارد های روشنایی برای فضاهای مختلف است . پس از این که کاربرد فضا شناسایی شد مقدار نور مورد نیاز در آن فضا بر طبق استاندارد ها مشخص می شود .

المان هایی که در طراحی نورپردازی باید به آن توجه کرد :

  • ایجاد زاویه تابش برای مجاورت و جداسازی از فضای کناری
  • حفاظت از خود اثر و محدوده آن
  • اغراق نکردن در نورپردازی جزئیات
  • طراحی چراغ بنا به معماری اثر مورد بحث برای هماهنگی بیشتر

اگر قصد نورپردازی منزل خود را دارید گروه نور پردازی آرال نور طراح و تولید کننده چراغهای خطی شامل چراغ خطی توکار(تخت و معمولی و منحنی)، چراغ خطی روکار، چراغ خطی آویز، چراغ خطی آئینه ای، (IP)چراغ خطی ضد آب و چراغ خطی مگنت می باشد.
آرال نور این توانایی را دارد تا در هرمکان اعم از فروشگاه و شوروم، گالری، نمای خارجی ساختمان، اداره و دفتر اداری، محیط مسکونی و … به هر شکل و در هر موقعیت نیاز نور و روشنایی شما را طراحی و اجرا کند. این تیم در تمامی فرایند ها بازدید، طراحی، تولید و اجرا شما را همراهی میکند. برای تغییری روشن  با ما تماس بگیرید.